برنامه های ورزشی و تفریحی

بدون تردید ورزش یکی از مهم‎ترین مولفه‎های اجتماعی‎است که با پرداختن به آن در واقع ارتقاء سلامتی، شادابی و نشاط بین اقشار مختلف جامعه را می‎توان فراهم کرد هم‎چنان ورزش موجب پویایی در نسل جوان گردیده و با ورزش جوانان از مشکلات و ناهنجاری‎های اجتماعی و اعتیاد به دور خواهند بود.

به یاری خداوند وبا دانستن نسل‎جوان از اهمیت ورزش، حضور جوانان ورزشکار در میادین بین‎اللملی و رقابت‎های سازنده باعث توانمندی جوانان، زندگی بهتر و بر افراشتن پرجم نظام جمهوری اسلام افغانستان، غرور ملی، ایجاد همبستگی گردیده‎است، به همین‎رو بنیاد فرهنگی‌هدف مسولیت خویش می‎داند تا جوانان را بخاطر سلامتی، همدلی و اتحاد بیشتر به ورزش تشویق نموده و به همکاری‌های همیشه‎گی خود در این عرصه ادامه بدهد.

سیرهای علمی و سیاحتی

سیر علمی موجب پرورش مهارت‌های روانی- حرکتی در دانش‏آموزان شده و درضمن تایید مفاهیم آموخته‏شده قبلی، مطالب آموزشی جدید را در ذهن آنان تثبیت می‌نماید. از سوی دیگر در سیر علمی، آن دسته از تجارب آموزشی که به طور انتزاعی قابل درک نیستند یا درک آن‌ها مشکل‎است بهتر فهمیده می‌شوند. یکی دیگر از مزیت‌های آموزش از طریق گردش علمی آن‏است که ضمن تلفیق دروس مختلف برنامه‌های آموزشی مکتب، لذت یادگیری را به دانش‌آموزان می‌چشاند. اداره پرورشگاه دوستی کابل-استانبول در اوقات فراغت، اطفال یتیم را به سیرهای علمی درنقاط مختلف کشور تنظیم می‏نماید تا آنها درکنار استفاده عملی از دیدن اماکن تاریخی با گوشه و کنار کشورشان از نزدیک آشنا شوند.