آشنایی با بنیاد

بنیاد فرهنگی هدف یک نهاد مستقل، غیر وابسته، غیرسیاسی و غیر انتفاعی بوده که در 31 اسد سال 1385 با اخذ جواز فعالیت از وزارت محترم عدلیه دولت جمهوری اسلامی افغانستان تأسیس و شروع به فعالیت نموده است.

علل و انگیزه های تأسیس:

افغانستان پس از جنگ بیشتر از همه به تغییرات فکری و فرهنگی و بلند بردن سطح دانش جوانان کشور با معیاری های تعلیمی امروزی نیاز دارد که پاره ای از جوانان با احساس، با درک این ضرورت، بنیاد فرهنگی-اجتماعی را بنام "هدف" در کنار دیگر نهاد های دولتی و خصوصی ایجاد نمودند که مرامنامه این نهاد بگونه کوتاه در زیر تذکر داده شده است.

پیام بنیاد:

سال های زیادی می شود که جنگ در افغانستان ادامه دارد و مردم این کشور پیامد های ناگوار آن را تجربه می کنند. فقر و فساد دراین کشور جایگاهی برجسته دارد وقربانی آن بیشتر کودکان و خانواده های بی سرپرست می باشند بنا براین شرایط اجتماعی کشور به گونه دشوار است که فاصله بین فقیر و غنی روز به روز گسترده تر می شود؛ این افتخار ما خواهد بود که در این برهه از زمان نقش خود را با اتّکاء به حضرت باری تعالی و با عزمی راسخ و استوار ایفاء و به همراه آن شادابی و کامیابی را نیز به هم وطنان خویش تقدیم نماییم که این رسالت خطیر و ارزشمند جز با همیاری و هم اندیشی تمامی دست اندر کاران ما و جوانان صادق و با احساس وطن به انجام نخواهد رسید.

حال با عنایت به رضایت خداوند متعال آنچه در توان بنیاد و اعضای هیئت مدیره می باشد در ظرف اخلاص گذارده تا گوشه ای از نیازهای مادی و معنوی نیازمندان را تأمین نماییم. بناءً بنیاد فرهنگی هدف در جهت کمک رسانی به قشر نیازمند جامعه، با محوریت حمایت از ایتام و خانواده های بی سرپرست اقدامات متنوع و شایسته ای را انجام داده است.

در این مورد بنیاد فرهنگی هدف می خواهد تا از طریق پست الکترونیکی بطور مستقیم از نظرات و ایده های سازنده شما هموطنان عزیز در پیشبرد هرچه بهتر اهداف بنیاد بهره مند شود.

لوگو و مجوز بنیاد:

کتابي است درميان دستی که در قسمت بالايي آن پرتوي در حال درخشش است و اين به معناي آن است که علم و دانش در يک جامعه روشني به بار مي آورد و ما خود را به آوردن روشني و زدودن تاريکي هاي جهل و ناداني از طريق پخش و نشر علم و دانش متعهد مي دانيم.

مجوز:

بنیاد فرهنگی هدف یک نهاد مستقل، غیر وابسته، غیرسیاسی و غیر انتفاعی بوده که در 31 اسد سال 1385 با اخذ جواز فعالیت شماره: ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ از وزارت محترم عدلیه دولت جمهوری اسلامی افغانستان تأسیس و شروع به فعالیت نموده است.

عملکرد:

بنیاد فرهنگی هدف خدمات ارزشمندی را در جهت تأمین اهداف خویش انجام داده است که ذیلاً جهت ملاحظه هموطنان ارائه می گردد:

 • اعطای بورسیه های تحصیلی به دانش آموزان و دانشجویان مستعد و بی بضاعت در خارج از کشور
 • پرداخت مبلغ 400000 هزار افغانی جهت خرید البسه و وسایل مکتب به کودکان یتیم
 • پرداخت پول نقد جهت تداوی برای بیماران نیاز مند.
 • پرداخت پول نقد به خانه های کرایی جهت تدارک خوابگاه های رهایشی برای محصلین
 • عقد قرارداد با شفاخانه های تخصصی بخاطر تداوی و تامین سلامت بیماران بی بضاعت
 • ایجاد مراکز آموزشی برای دانش آموزان بی بضاعت و شناسایی استعدادهای آنها جهت رشد و بالندگی هر چه بیشتر
 • حفر چاه های نیمه عمیق به منظور تآمین آب آشامیدنی صحی در مکاتب، مساجد و قریه های دور دست کشور
 • توزیع گوشت قربانی برای خانواده های بی بضاعت در ایام عید قربان
 • توزیع بسته های امدادی درماه مبارک رمضان برای خانواده های بی بضاعت
 • توزیع البسه و و سایل آشپزخانه برای خانواده های آسیب دیده ناشی از حوادث طبیعی
 • راه اندازی سفره های افطاری در ماه مبارک رمضان
 • راه اندازی برنامه ختنه سوری برای کودکان یتیم و بی بضاعت
 • راه اندازی برنامه کتراکت چشم برای مردمان بضاعت

 

اساسنامه:

متن اساسنامه بعداً درج می شود